Spis firm

Łączenie JPK_VAT- www.jpk-link.pl

Dobrze wiemy o tym, że zarządzanie księgowością w przedsiębiorstwie albo jednostce administracyjnej jest często skomplikowane. Przepisy obowiązujące w naszym kraju są w tej kwestii dość złożone, w związku z czym sprawy księgowe potrafią pochłaniać sporo czasu. Chcąc się tym zająć, należy dodatkowo posiadać szeroką wiedzę i dobrze znać obowiązujące prawo.
Na szczęście jednak przyszło nam żyć w czasach, kiedy technologia w znacznym stopniu ułatwia nam mnóstwo czynności zawodowych. Korzystając z odpowiednich narzędzi można uniknąć szeregu problemów z księgowością w swojej firmie i sprawić, że na zarządzanie nią będziemy poświęcali mniej czasu.
Jednym z narzędzi w kontaktach pomiędzy firmą a właściwymi do tego urzędami jest Jednolity Pliki Kontrolny. JPK wprowadzono latem 2016 r. i w był on obowiązkowy dla dużych przedsiębiorstw. Od stycznia 2017 JPK jest także powinność średnich i małych firm, które co miesiąc sporządzają JPK_VAT. Jednolity plik kontrolny obejmuje wszelkie dane dotyczące transakcji finansowych wykonywanych przez jednostkę w konkretnym okresie. Jest on niezbędny do tworzenia szczegółowych raportów – w przypadku pewnych urzędów, posiadanie ich jest konieczne. Bardzo przydatną funkcją w przypadku firm kilkuoddziałowych, biur rachunkowych czy jednostek budżetu terenowego jest łączenie JPK_VAT. Jednostki, w których pliki tworzone są w różnych miejscach bądź różnych systemach informatycznych mają obowiązek przygotować raport dla całości poprzez łączenie plików JPK. Czynność scalania znacząco uławia program JPK.
Łączenie JPK to funkcja oferowana w najróżniejszych programach księgowych, przez co korzystanie z niej nie sprawia żadnych problemów. Naprawdę warto wiedzieć o tego typu narzędziach jak program JPK. Scalanie plików JPK_VAT to doskonały przykład na to, w jak dużym stopniu można ułatwić sobie prowadzenie firmy, jeśli tylko skorzysta się z właściwych rozwiązań.

Szczegóły strony www.jpk-link.pl: